• Lata doświadczeń w biznesie
img

Z czym pić rum?

​Rum to mocny napój alkoholowy o wysokiej zawartości alkoholu. (od 37,5% do 81%). Napój ten wytwarzany jest ze sfermentowanego soku z cukru trzcinowego, koncentratu soku z cukru trzcinowego lub melasy. Należy zauważyć, że początki rumu sięgają czasów starożytnych, choć jego historia nie jest znormalizowana. Rum najprawdopodobniej pochodzi z Indii lub Chin. Arabowie są odpowiedzialni za jego pojawienie się w Europie.

Odmiany rumu

Istnieje wiele różnych odmian rumu. Należą do nich rumy z przyprawami, rumy Maui Gold, rumy Maui Dark, rumy Premium Aged, rumy Golden, rumy Diplomatico Blancos i rumy starzone. Wybór odpowiedniego trunku ma kluczowe znaczenie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę kolor rumu przy wyborze napoju dla siebie. 

Jak produkowany jest rum?

Rum ma charakterystyczny smak. Za charakterystyczny smak rumu odpowiada fermentacja alkoholowa i destylacja melasy. Proces ten wykorzystuje syropy wytwarzane z trzciny cukrowej lub soku z trzciny cukrowej. Należy pamiętać, że nie ma ogólnych zasad produkcji rumu. Sposób wytwarzania rumu zależy w dużej mierze od miejsca jego produkcji.

Gdzie produkowany jest rum?

Należy zauważyć, że historia tworzenia rumu nie przebiega według znormalizowanego schematu. Wciąż istnieje wiele niespodzianek i wad. Naukowcy i badacze wciąż spierają się o pochodzenie rumu. Ameryka Środkowa jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl większości ludzi. Obecnie najbardziej prawdopodobnym miejscem pochodzenia rumu są Chiny lub Indie.

Około 4000 lat p.n.e. po raz pierwszy odkryto tu trzcinę cukrową, na której eksperymentowano i wykorzystywano ją w codziennym życiu. Arabowie przywieźli rum do Europy w średniowieczu. Maurowie w Hiszpanii zaczęli uprawiać trzcinę cukrową, a następnie produkować rum z uzyskanej melasy.

Rum to trunek o bogatej i barwnej historii. Niezależnie od tego, skąd pochodzi butelka, smak rumu zawsze jest zaskakujący i satysfakcjonujący.

Jak pić rum?

Rum można pić sam lub w połączeniu z innymi składnikami. Wlej rum do szklanki z lodem, tak, jak whisky. Możesz dodać sok z limonki, cytryny lub nawet pomarańczy.

Jaki jest najlepszy sposób picia rumu?

Rum jest popularnym alkoholem. Istnieje wiele przepisów i pomysłów na mieszanie rumu z innymi składnikami i dodatkami. Nie wiesz, co podać z białym rumem? A co z czarnym rumem? A co z rumami smakowymi?

Najczęściej rum pojawia się w napojach mieszanych. Jeśli lubisz jego charakterystyczny i słodki smak, możesz pić go samodzielnie. Starzony w dębowych beczkach jest wyjątkowym trunkiem ze względu na wysoki poziom alkoholu. Jego smak jest wyrafinowany i pełen finezji.

Drink z rumem

Drinki z rumem stają się coraz bardziej popularne. Różnorodność przepisów na rum jest nieskończona. Być może zastanawiasz się, jak wykorzystać dobry rum, który ma wyjątkowy smak.

  • Kostki lodu
  • mięta,
  • cukier trzcinowy,
  • cytrusy.

Plasterki limonki, likiery cytrusowe i rum (Mojito) dobrze do siebie pasują. Sok z limonki wzmacnia aromat i smak rumu. Alkohol ten można mieszać np. z mlekiem kokosowym, sokiem ananasowym i np. połową limonki.

Picie rumu To duża różnica, czy wybierzesz czarny rum, biały rum czy rum overproof. Wpłynie to na sposób jego picia. Powinieneś wiedzieć, jak spożywać biały rum, zanim zaczniesz go pić.

Zobacz również