• Lata doświadczeń w biznesie
img

Domowy alkohol - idealny prezent na prezent

Osoby, które z wytwarzania domowych trunków uczyniły swoje hobby i z każdym kolejnym alkoholem domowej roboty doskonalą swoje umiejętności, mają niezwykłą okazję do pochwalenia się rezultatami swoich poczynań. Okazuje się, bowiem, że domowe wino, nalewka czy likier są fantastycznym pomysłem na prezent. Takie podarunki doceniane są coraz bardziej. Wymagają, bowiem od osoby obdarowującej pewnego wysiłku, zaangażowania, a także odrobiny serca i pozytywnych emocji. Produkty wytwarzane własnoręcznie zawsze cieszą. Nie ważne czy mamy do czynienia z misternie ozdobionymi ciasteczkami, samodzielnie wyprodukowanymi czekoladkami, pysznymi przetworami z owoców lub warzyw czy winem z domowej wytwórni alkoholu.

Jadąc z wizytą bardzo często zastanawiamy się nad prezentem dla gospodarzy. Alkohol wydaje się wówczas jednym z bardziej oczywistych wyborów. Wcale jednak nie musimy udawać się do sklepu i wydawać pieniędzy na markowe trunki. Gdy nasza piwniczka kryje w sobie skarby w postaci butelek z domowymi nalewkami czy winem, nasz dylemat możemy rozwiązać w mgnieniu oka. Wystarczy dołączyć do butelki zawieszkę z dedykacją czy stosownym cytatem i fantastyczny podarunek gotowy. Czasami trzeba jednak popracować trochę nad samą formą prezentu. Od opakowania trunku zależy przecież bardzo dużo. Idąc trochę na łatwiznę, wytworzone przez siebie alkohole bardzo często przelewamy do starych butelek. Trzeba przyznać, że to bardzo ekonomiczny pomysł. 

Jeżeli jednak chcemy naszym produktem kogoś obdarować albo bez wstydu postawić butelkę z domowym winem czy nalewką na stole w trakcie spotkania towarzyskiego, warto pomyśleć o odpowiedniej oprawie. Specjalne butelki na domowe alkohole kupimy bez problemu w internecie. Co więcej, wcale nie wydamy na nie majątku. Zwłaszcza, jeżeli postawimy na butelki o klasycznym kształcie z przezroczystego szkła. Takie naczynia zawsze możemy dodatkowo uatrakcyjnić np. wkładając butelkę do specjalnego wiklinowego koszyczka czy przewiązując ją wstążeczką. Doskonałą propozycją są również własne etykiety, na których możemy zanotować skład oraz datę produkcji alkoholu. Tworzymy w ten sposób własną markę. Co prawda rozpoznawaną jedynie wśród znajomych i przyjaciół, ale za to solidną i sprawdzoną. 

 

Zobacz również