• Lata doświadczeń w biznesie
img

Sprzęt do filtracji alkoholu

Nie ma ważniejszego etapu w produkcji alkoholu, niż jego filtracja. Dotyczy to również domowego wyrobu trunków. To właśnie filtracja pozwala pozbyć się z wytworzonego alkoholu wszelkich ciał obcych i osadów. Dzięki temu jest on zdecydowanie czystszy i bardziej klarowny.

Niektórzy uważają, że odpowiedni destylator zapewnia czystość alkoholu. Nic bardziej mylnego! Urządzenie do filtrowania jest przy produkcji dobrej jakości trunków niezbędne, a wybór sprzętu do filtracji podyktowany jest przeważnie możliwościami finansowymi danej osoby. Prosty aparat służący do filtracji destylatów to wydatek rzędu 200 zł. Takie urządzenie nie należy do zbyt skomplikowanych. W jego skład wchodzi dziesięciolitrowy pojemnik, dozownik umożliwiający regulację przepływu, wężyk do odpowietrzania oraz rurki i końcówki zamykające ze zlewką.

Oczywiście nie brakuje osób, które na różnego rodzaju forach tematycznych czy własnych stronach podrzucą nam pomysł stworzenia aparatu do filtrowania zupełnie samodzielnie. Możemy ich posłuchać, zaoszczędzić trochę pieniędzy… i wylądować w szpitalu z mniejszymi lub większymi obrażeniami. Produkcja alkoholu to nie zabawa. Nieodpowiedzialne zachowania, a do takich z pewnością należy produkcja sprzętu do filtrowania alkoholu, mogą być naprawdę niebezpieczne. Dobrą decyzją może okazać się zakup całego zestawu do produkcji alkoholu, czyli destylatora wraz z filtrem. Taki zestaw kosztuje około 300 zł. Daje nam jednak ogromny komfort.

Nie musimy, bowiem martwić się czy kupiony osobno filtr na pewno będzie do destylatora pasował. W skład zestawu wchodzi destylator o pojemności pięciu litrów, chłodnica, rurki oraz regulatory przepływu. Oczywiście większe zestawy są droższe. Wybierając sam filtr, z pewnością warto zwrócić uwagę na produkty marki Kega. Trudno o bardziej znanego producenta sprzętu potrzebnego do produkcji domowego alkoholu.

Zanim jednak dokonamy takiego zakupu, upewnijmy się, że filtr będzie pasował do posiadanego przez nas destylatora. Może, bowiem okazać się, że kupimy niewłaściwy filtr i zupełnie niepotrzebnie wyrzucimy pieniądze w błoto. Domowy wyrób alkoholu może przynieś sporo frajdy. Zdobywanie kolejnych doświadczeń i stopniowe dochodzenie do wprawy w produkcji domowych trunków powinno być jednak przede wszystkim bezpieczne. Gwarancją naszego bezpieczeństwa jest natomiast właściwy, profesjonalny sprzęt… oraz odrobina zdrowego rozsądku.

 

Zobacz również