• Lata doświadczeń w biznesie
img

Stojaki na wino — czym sugerować się podczas ich wyboru?

​Pamiętajcie również, że taki stojak zawsze może okazać się po prostu gustownym dodatkiem czy to do naszej kuchni, czy salonu. Jeżeli macie w planach prawdziwie romantyczną kolację w swoim domu – może również warto się na niego zdecydować? W tym przypadku mowa oczywiście o stojaku na jedną butelkę. Gwarantujemy, że na pewno zrobi on wrażenie na nie jednej osobie!

Wielkość

I to jest właśnie kwestia, nad którą powinniśmy się zastanowić w pierwszej kolejności. Czy potrzebujemy stojaka na wino, który pomieści jedną, kilka czy może nawet kilkanaście, czy kilkadziesiąt butelek? Im większy, tym więcej miejsca będziemy na niego potrzebowali. Pamiętajmy również o tym, że będzie prezentował się on tym lepiej, im bardziej będzie wypłoniony. Przykładowo, stojak na 30 butelek, z czego zajęte są raptem 2 miejsca, nie będzie prezentował się zbyt okazale.

Pamiętajmy, że w tym przypadku możemy postawić na mix tych rozwiązań – w końcu np. w piwniczce możemy pozasiadać okazały stojak, w samym salonie czy kuchni – gustowny i mały stojak na tylko jedną butelkę.

Materiał

I w tym wypadku mamy spory wybór. Możemy zdecydować się na stojak na wino wykonany z drewna, metalu, szkła czy tworzyw sztucznych. Dostępne są również modele, które łączą ze sobą większa ilość wspomnianych materiałów. Pamiętajmy o tym, że będą one różniły się wytrzymałością oraz odpornością na warunki panujące np. we wspomnianej piwniczce.

Jeżeli dany stojak będzie miał również zdobyć nasz dom lub mieszkanie, musimy dostosować go również do jego otoczenia. Są to już kwestie bardzo indywidualne – w końcu drewniany stojak na wino może jednakowo wpasowywać się w salon dekorowany drewnem, jednak może być również klasycznym przełamaniem w wybitnie nowoczesnym otoczeniu. Pomimo szeregu możliwości nie każdy stojak będzie pasował do każdego wnętrza, więc dobrze zastanówmy się przed zakupem, czy planowane połączenie będzie dla nas atrakcyjne.

Styl

Pamiętajmy, że materiał, to nie jedyna rzez, na którą musimy zwrócić uwagę w przypadku wyglądu stojaka. Zastanówmy się, czy do naszego planu i pomysłu na aranżację danego pomieszczenia bardziej będzie pasował stojak na wino w stylu nowoczesnym, czy bardziej klasycznym? To niezwykle ważne!

Sam stojak może prezentować się znakomicie, jednak w przypadku połączenia go z przestrzenią, która po prostu do niego nie pasuje, straci on w tym monecie cały swój blask.

Praktyczność

Dla wielu z Was będzie to aspekt najważniejszy, jednak zdajemy sobie sprawę, że w wirze tak wielu możliwości sporo osób o tym po prostu… zapomina! Pamiętajmy, aby sprawdzić, czy dany stojak na wino będzie spełniał swoją podstawową funkcję, czyli utrzymywanie butelek z winem. Na nic piękny wygląd w momencie, w którym okazuje się, że cały stojak nie jest stabilny lub butelki nie trzymają się w nim dobrze. Warto poszukać w internecie testów, opinii lub recenzji na temat danego modelu – dzięki temu dowiemy się znacznie więcej, niż ze sklepowych opisów.

Pamiętajmy również, że niezależnie od tego, czy kupujemy stojak na wino stacjonarnie, czy przez internet, zawsze możemy zapytać pracowników sklepu o więcej detali. Jeżeli znamy się na tym temacie, to tym bardziej powinniśmy to zrobić w przypadku, gdy nurtują nas jakiekolwiek wątpliwości.

Czas zacząć poszukiwania!

Jeżeli poszukujemy gustownego stojaka, który spełni nasze liczne wymagania – polecamy zapoznać się z ofertą znanego sklepu internetowego Alembik. Specjalizują się oni m.in. w sprzedaży wszelakich akcesoriów do alkoholi. Duży wybór, dobre ceny i profesjonalna obsługa – dzięki temu na pewno uda nam się kupić stojak, który nas zadowoli. Jednocześnie, jeżeli toś planuje zakupić go w sklepie stacjonarnym, zachęcamy do odwiedzenia sklepu w Krakowie (ul. topolowa 46) lub w Katowicach (ul. Plebiscytowa 13). Jesteśmy pewni, że i tam uda się każdemu kupić wymarzony stojak na wino!

Zobacz również